Розклад

Матеріал з Wiki lCloud
Перейти до: навігація, пошук

Загальна інформація[ред.]

Розклад

Розділ "Розклад" спрямований на цілісне управління розкладом занять у навчальному закладі і поєднує у собі наступні складові:

  • предмети,
  • викладачі,
  • групи,
  • аудиторії,
  • друк розкладу,
  • зайнятість аудиторій,
  • автоматичне розставляння занять,
  • аудиторії/предмети,
  • заміни,
  • статистика.

Ці розділи взаємопов'язані та інтегровані до загального сервісу lCloud закладу.

Викладачі[ред.]

Складова "викладачі" містить в собі перелік усіх викладачів навчального закладу та коротку інформацію про них: дата народження, номер телефону, електронна адреса. Для того, щоб додати відомості про нового викладача, необхідно зайти на вкладку "Викладачі" та у відповідному полі внести прізвище, ініціали викладача і натиснути кнопку "додати". Після цього з'явиться інформативна зона викладача з полями, де необхідно внести інформацію: прізвище, ім'я та по-батькові викладача, номер телефону та дату народження. Для створення облікового запису необхідно натиснути кнопку "створити акаунт". Після заповнення інформаційних полів необхідно натиснути кнопку "зберегти". Якщо викладач є сумісником у навчальному закладі, то з метою врахування робочого часу на основному місці роботи необхідно внести дані про робочий час на цьому місці, натиснувши кнопку "Графік". Після внесення інформації в графік роботи сумісника необхідно натиснути кнопку "зберегти". Інформація про викладачів розміщена в алфавітному порядку. Для активізації акаунту викладача необхідно натиснути на галочку біля прізвища відповідного викладача (з'явиться виринаюче вікно "використовується").

Предмети[ред.]

Складова "предмети" включає в себе перелік навчальних предметів (дисциплін), вивчення яких передбачено навчальним планом підготовки фахівців навчального закладу, який використовує освітній інтернет-сервіс lCloud. Для того, щоб сформувати базу предметів, які у подальшому будуть використані для формування розкладу навчальних занять, необхідно зайти на вкладку "Предмети" та додати новий предмет у відповідному полі. Через дефіс прописується альтернативна (скорочена) назва предмету, яка і буде відображатися у розкладі (Наприклад "Англійська мова - англ. мова").

Аудиторії[ред.]

Складова "Аудиторії" містить в собі необхідний функціонал для формування бази навчальних аудиторій. Для формування бази необхідно у полі вказати номер аудиторії та/або словесну назву навчального кабінету і натиснути клавішу "додати". Якщо навчальний заклад розміщений у кількох корпусах, то існує можливість прив'язати аудиторію до корпусу, інформація про який міститься у складовій "Корпуси". Окрім того, функціонал даної складової дозволяє визначити максимальну кількість осіб, які можуть навчатися в аудиторії. У разі, якщо групи поділяються на підгрупи чи лекційні заняття проводяться поточним методом, аудиторії можуть вміщувати визначену кількість осіб (наприклад 15 осіб, 100 осіб тощо). Визначення місткості аудиторії необхідне для виставлення занять в розклад, коли підгрупа пріоритетно виставляється в аудиторію віповідної місткості.

Групи[ред.]

Складова "групи" містить інформацію про академічні групи, що навчаються у закладі, а також про ті академічні групи, що вже випустились (з моменту впровадження інтернет-сервісу lCloud в роботу навчального закладу інформація про академічні групи зберігається). Для того щоб додати нову академічну групу до бази інтернет-сервісу lCloud навчального закладу необхідно зайти на вкладку "групи" і в полі "назва групи без ідентифікатора" ввести назву групи (залежить від специфіки навчального закладу: назва групи може містити лише номер та/або номер і шифр з літер). Після натиснення кнопки "додати" з'явиться інформаційна зона академічної групи, яка містить ідентифікатор групи (літероване уточнення спеціальності або відділення/факультету, а також курс), прив'язку до навчального плану, рік навчання, ПІБ куратора групи, аудиторію групи (при кабінетній системі навчання). Всю необхідну інформацію про групу потрібно внести в поля інформаційної зони шляхом натискання на правий кутик, де з'являється перелік введених в базу навчальних планів, викладачів-кураторів, аудиторій, спеціальностей.Також необхідно створити електронну пошту групи та календар, які інтегруються в сервіси Google. Для актуального використання інформації про групу кожного навчального року потрібно проставляти рік навчання.